edy dinamo

Mesaje : 105
Data de înscriere : 08/03/2008

CFR - Buzau 2-0 Empty
MesajSubiect: CFR - Buzau 2-0   CFR - Buzau 2-0 Icon_minitimeSam Mar 08, 2008 12:24 pm

In a doua partida programata astazi din cadrul etapei a 22 a a Ligii I Burger CFR Cluj a invins pe teren propriu Gloria Buzau cu scorul de 2-0.
Golurile clujenilor au fost marcate de Trica in minutul 25 cu un sut in coltul lung fara preluare din coltul careului de 16 m si Dubarbier in minutul 49 cu un sut in coltul lung al portii lui Minca la finalul unei curse pe partea stanga dupa ce a driblat usor 3 fotbalisti buzoieni.
In minutul 34 clujenii au ratat prin Cadu un penalty acordat dupa un fault asupra lui Culio.
In ultimul minut Valentin Simion ar fi putut reduce din diferenta insa a fost blocat la 2 m de poarta lui Nuno Claro.
In urma acestul rezultat CFR acumuleaza 52 de puncte si se distanteaza in clasament pana la ora meciurilor contra candidatelor la titlu Steaua si Rapid care vor juca maine la Tg jiu cu Pandurii, respectiv duminica in Bucuresti cu Poli Timisoara.